Vítkovice v Krkonoších a okolí

Turistika

Vítkovice v KrkonošíchNádherná okolní příroda láká k procházkám. Údolí, hory, lesy, louky, nádherné výhledy, houbaření.

Turistické stezky vás zavedou na Horní Mísečky, Dolní Mísečky, Kotelní jámy, Dvoračky, Vrbatovu boudu, k prameni Labe, Pančavskému vodopádu či na Harrachovu skálu. V okolí hotelu se nacházejí cyklostezky a významné lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou je od hotelu vzdáleno pouhých 8,8 km.

Lyžování ve Vítkovicích

Vítkovice nabízejí mnoho upravovaných a uměle zasněžovaných sjezdovek a samozřejmě i upravovaných běžeckých tratí (mapa běžeckých tratí ve Vítkovicích s napojením dále na Rezek, Dvoračky a na Krkonošskou běžeckou magistrálu).

Lyžařský areál ALDROV

Skiareál AldrovLyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí - 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka.
Čtyřsedačková lanovka Doppelmayr překoná výškový rozdíl 135 metrů během několika minut a každou hodinu přepraví až 2400 osob. Takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním.  Otevírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, proto byla nazvána Prezidentský expres.
Aldrov je také domovským areálem Šárky Záhrobské, juniorské mistryně světa ve slalomu 2005 a mistryně světa ve slalomu 2007.

Na vleku Jizerka je od roku 2011 vybudován snowpark evropských parametrů!

 

Lyžařský areál VURMOVKA

Skiareál VurmovkaSkiareál Vurmovka se nachází v nadmořské výšce 750 - 850 m.n.m. Je vhodný především pro rodiny s malými dětmi.
Společné jízdenky pro celé Vítkovické údolí formou bezdotykových karet.

 

Lyžařský areál JANOVA HORA

Skiareál Janova hora

Lyžařský areál Janova Hora se nachází v obci Vítkovice v Krkonoších. I když leží v nadmořské výšce 750 m n.m. je pro lyžaře snadno dostupný jelikož spodní stanice vleku se nachází v blízkosti hlavní silnice směr Jilemnice - Horní Mísečky.

V areálu jsou 3 vleky a 4 sjezdové tratě, dětský vlek, snowtubing, snowpark, skiškola, občerstvení, půjčovna lyží. Celková délka sjezdových tratí je 790 m s celkovou kapacitou vleků 1620 os/hod.

 

Skiareál - ŠPINDLERŮV MLÝN

Skiareál Špindlerův mlýn

SKIAREÁL Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích (na LD Labská, LV na Horních Mísečkách, na LV Davidovka a Horal je možno využít nižší regionální jízdné).